2018.10 12-14, Vilnius
Mokytojai
Pamela Gaižutytė

Visų pirma, Pamela yra linksmas, dinamiškas, enrgingas, šiltas bei nedidelę anarchijos gyslelę turintis žmogus. Lindyhopas Pamelą pakerėjo, kai jai buvo 16 metų – pirmosiose šokio pamokose Lindyhop.lt klube. Dar visai jauna Pamela buvo pripažinta viena talentingiausių šokėjų lindyhopo pasaulyje. Ji nenustoja domėtis viskuo, kas susiję su šokiu: muzika, psichologija, anatomija. Mokytojos karjerą Pamela pradėjo 2009m Hoppers’ šokių studijoje. Šiandien ji lindyhopo moko su iškiliausiomis šio šokio žvaigždėmis visame pasaulyje. Pamela neturi nuolatinio partnerio, todėl jos šokio stilius pilnas įvairovės. Ne veltui ji vadinama viena įdomiausių šokėjų šiuolaikinėje lindyhopo bendruomenėje. Pamelai šokyje brangiausia individualumas ir laisvė. Šokant lindyhopą, svarbu ne tobula technika, o muzikalumas ir sąmonigumas. Pamokose ji dalinasi šiomis vertybėmis ir drąsina šokyje būti savimi.

Pamela Gaižutytė
Arnas Razgūnas

Arnas Razgūnas yra aktyvus Vilniaus svingo šokių bendruomenės narys, tarptautinio lygio lindyhopo ir šego šokėjas, mokytojas. Vieniems jis yra žmogus, bene kiekvieną dieną vedantis pamokas hoppers’ šokių studijoje, kitiems – lordas dydžėjus, besirūpinantis vakarėlio dvasia, tretiems – aistringas šokėjas, vienam šokiui skiriantis bent valandą, dar kitiems – tiesiog tinkama kompanija prie baro. Viskas, kas svinguoja ir turi pakankamai ritmo ir bliuzo, patraukia pilną jo dėmesį. Prieš septynerius metus Arnas nė negalvojo būti šokėju, tačiau yra dalykų gyvenime, kuriuos ne jūs atrandate, o kurie patys jus susiranda. Jūs tik galite padėti, kad tiems dalykams būtų lengviau jus rasti ir užvaldyti.

Arnas Razgūnas
Martynas Balčiūnas

Martynas pradėjo šokti lindyhopą 2003m, kai dar šokančių buvo nedaugiau nei ant pusės žmogaus pirštų galima būt suskaičiuoti. Neilgai trukus, dar kol buvo neaišku, kur yra 5 o kur 1, jis pradėjo mokyti su savo žaviąja, ilgos ir labai spalvingos lindyhopo kelionės kompanione panele Kamile Pundziūte. Po to atsirado Lindyhop.lt klubas ir festivalis Harlem, bei galybė kitų projektų, kuriems buvo atiduota širdis ir laikas. Po 5 metų Lietuva jau žinojo, kas yra lindyhopas, o pasaulis – kad Lietuva šoka lindyhopą. Vienas iš Martyno mokytojų ir didžiausių įkvepėjų yra Frankie Manning. Jo įkvėpimą ir meilę šokiui Martynas bando perduoti visose savo pamokose ir susijusioje veikloje. Svarbiausi aspektai šokyje Martynui yra improvizacija, ryšys su partnere, muzikalumas, ritmiškumas, bei autentiškumas. Šie kriterijai atsispindi jo šokyje ir pamokose.

Martynas Balčiūnas
Mindaugas Bikauskas

Mindaugas – mokytojas, atlikėjas, artistas, muzikantas, vienas iš Lindyhop.lt klubo narių ir lindyhopo scenos Vilniuje augintojų. Didžiausia jo aistra džiazo kultūroje – muzika. Būdamas DJ’umi ir puikiai išmanydamas šokius, 2008-aisiais Mindaugas įkūrė tradicinio džiazo grupę “Rhythm Junkies”. Tęsdamas džiazo kultūros sklaidą Lietuvoje, 2011 metais – grupę “Home Jazz Five”, dabar geriau žinomą “Home Jazz Band” pavadinimu, kurią sudaro vieni geriausių džiazo muzikantų Lietuvoje. Įkvėptos šokėjų, Mindaugo grupių atliekama muzika specifiška – labiausiai tinka svingo šokiams. Mindaugo nuomone, šokant svarbu ne tik girdėti, bet ir pažinti muziką iš vidaus. Pamokose jis mielai dalinasi savo patirtimi ir atradimais. Sujungus muzikalumą, laisvą judesio ekspresiją, treniruotes ir besąlygišką atsidavimą džiazo kultūrai, Mindaugo pamokos yra įdomios, smagios ir įkvėpiančios.

Mindaugas Bikauskas
Simona Pogosian

Simona Pogosian pradėjo savo šokių kelionę būdama vos ketverių metų. Išbandžiusi įvairius šokio stilius, ji 2004 m. atrado lindyhopą ir besąlygiškai pamilo šį šokį. Nuo tada ji dedikavo save Swingo šokiams ir išbandė nemažai tos eros šokių stilių, tokių kaip Balboa, Autentinis džiazas, Saint Louis shag ir, žinoma, Lindyhopas. Simona, kartu su savo bendraminčiais prisidėjo prie lindyhopo kultūros plėtros Vilniuje. Ji šio šokio paslaptimis dalijasi su mokiniais Vilniuje bei tarptautiniuose seminaruose. Simona dievina šokti tiek poroje, tiek solo. Jai patinka adaptuoti klasikinius žingsnelius naujose variacijose, ir maišyti skirtingus muzikinius ritmus. Nepraleisk progos pakviesti jos šokiui!

Simona Pogosian
Elzė Višnevskytė

Elzė pamilo šokį dar būdama vaikas, kai pradėjo šokti senovinius renesanso šokius. Iki lindyhopo ji išbandė save nuo tautinių šokių iki salsos, bet nuo pačios pirmos lindyhopo pamokos, vos išgirdusi pulsuojančią svingo muziką, kuri tiesiog priverčia judėti, ji suprato, jog atrado šokį arba šokis atrado ją. Elzė ir toliau atranda šokį mokydamasi, keliaudama į lindyhopo festivalius bei dalyvaudama konkursuose.

“Užaugau vaidindama teatre, kurį atsinešiau į šokį. Šokis man nėra tik žingsneliai ir judesiai, tai dviejų žmonių ir muzikos spektaklis, dialogas ir ekspresija. Mėgstu stebėti šokančius žmones, nes manau, kad šokis puikiai atskleidžia kiekvieno asmenybę. Lindyhopas yra nuostabus tuo, jog jis šokančiajam suteikia laisvę ir galimybę žaisti. Ir tikiu, kad kiekvienas turime šokėją savyje, “just let it swing”.

Elzė Višnevskytė
Arnas Jasiūnas

Arnas Jasiūnas – išskirtinė persona lindyhopo bendruomenėje Lietuvoje. Jo šokio patirtis artėja link dešmtmečio, o šarmas nepaliaujamai auga. Tai charizmatiškas mokytojas ir įspūdingas šokėjas. Arnas pasižymi nepriekaištinga technika, nes šokis iš dalies jam intelektuali veikla. Jo šokio muzikalumas ir ritmiškumas sąlygotas ilgametės meilės pianinui ir muzikai apskritai. O pagarba šokio bei šokėjo autentiškumui bei Arno žaismingas charakteris stebina ir džiugina net tik su juo šokiančias, bet ir jį stebinčius.

Arnas Jasiūnas
Kamilė Pundziūtė

Kamilė Pundziūtė yra viena iš pirmųjų Lindyhop.lt klubo narių, aktyviai dalyvavusi lindyhopo bendruomenės kūrime ir veikloje Vilniuje nuo pat pradžių. Ji yra šokėja, Svingo eros šokių mokytoja, choreografė, o taip pat ir šokio – judesio terapeutė. Lindyhopo ji moko jau 11 metų. Yra pravedusi šimtus valandų pamokų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, pastačiusi ir atlikusi daugybę choreografijų mažose ir didelėse scenose, o konkursų laurus ji pradėjo skirti jau nuo pirmojo Jack’n’Jill konkurso Vilniuje 2003m, kuriame laimėjo pirmą vietą. Meilė šokiui ir žmonėms bei gilios žinios apie judesį, šokį ir mokymą puikiai atsispindi Kamilės pamokose. Šokio aikštelėje ji taip pat yra geidžiama partnerė: “Dabar jau galiu daugiau nebešokti ir eiti namo”, sako su ja pašokę vaikinai. Tai dėka jos žaismingumo, šiltumo ir puikių šokio įgūdžių.

Kamilė Pundziūtė
Kęstutis Maknys

Kęstutis – bene pirmasis lindyhopo riešutėlį perkandęs vilnietis, šokti lindyhopą pradėjęs dar 2003 m. Stoholme bei Herango stovykloje. Susikūrus Lindyhop.lt bendruomenei jis jau buvo ne iš kelmo spirtas šokėjas ir klubo veiklos palaikytojas. Kęstutis nuo seno žavėjosi ne tik lindyhopu, bet ir senaisiais svingo šokiais ir iki šių dienų yra gerbiamas šių šokių žinovas – svingo šokių “enciklopedija”. Kęstutis dar 2008 m. aktyviai pradėjo domėtis ir mokytis balboa šokio, taigi jis yra šio šokio stiliaus pradininkas ir vienas iš geriausių šokėjų Lietuvoje.

Kęstutis Maknys
Giedrė Paplaitytė

Giedrė (aka Paplaitis) svingo šokių batelių nenusiauna jau daugiau kaip 12 metų. Šokis Giedrei – visas gyvenimas, o gyvenime nuolat pučia permainų vėjai. Kažkada pradėjusi nuo lindyhopo, Giedrė šiuo metu veda balboa, solo džiazo, lindyhopo ir Collegiate bei St. Louis šego pamokas vakarėlių sostinėje – Berlyne. Jos pamokose kiekvienas išgirs naujų dalykų apie improvizaciją džiazo šokyje, pavyzdžiui, kaip nepraleisti ir pasinaudoti įdomiais muzikos akcentais, kaip nepamiršti žingsnelių ir t.t. Priklausomai nuo temos, Giedrės pamokose reikia tikėtis nemažai dėmesio šokio technikai ir judesių subtilybėms, tačiau pagrindinis Giedrės tikslas – dalintis šokio teikiamu džiaugsmu, suteikti drąsos ir pasitikėjimo savimi tiems, kurie dar tik pradeda. Nes šokti linksma!

Giedrė Paplaitytė
Justė Buzelytė

Justė yra viena iš nedaugelio šokėjų mačiusi lindyhopo aušrą Vilniuje. Ji šoka lygiai tiek, kiek gyvuoja Lindyhop.lt klubas. Jos veidą Vilnius matė pirmuosiuose lindyhoperių vakarėliuose, pasirodymuose, jam’uose ir seminaruose. Justę nuo pat pradžių domino ne tik šokis, bet visa Svingo eros kultūra: muzika, mada, šou, netgi žargonas. Todėl ne nuostabu, kad pamokose Justė moko autentiškų ir subtilių dalykų, vakarėliuose groja rinktinę muziką, o lindyhopo bendruomenei yra padovanojusi ne vieną taiklų terminą ir suskėlusi ne vieną vintažinį pokštą. Nors šiuo metu Justė vykdo kilnią motinystės misiją, ji ir toliau išlieka Lindyhop.lt klubo lobis: ir dėl žinių, ir dėl savo nuoširdžios asmenybės.

Justė Buzelytė
Tadas Vasiliauskas

Tadas – vienas mėgiamiausių šokėjų Vilniaus lindyhopo bendruomenėje. Jis išsiskiria savo unikaliu šokio stiliumi bei energija šokių aikštelėje. Tadas taip pat pasinėręs į muziką: nėra dienos, kad jis negrotų trombonu. Tadas kartu su Ana Umnova moko lindyhopo jau ketverius metus. Jie yra žinomi kaip atsidavusių ir įkvepiančių mokytojų pora. Jie nuolat gilina žinias lindyhope, čarlstone, autentiniame džiaze bei akrobatikoje. Mokydami jie daugiausiai dėmesio skiria šokio technikai bei muzikalumui, pabrėždami šokio organiškumo bei estetikos svarbą.

Tadas Vasiliauskas
Ana Umnova

Ana pradėjo šokti būdama šešiolikos. Nuo pat pradžių aktyviai dalyvavo visose įmanomose pamokose ir vakarėliuose, o po to ir pati pradėjo mokyti lindyhopo ir autentinio džiazo “Lindyhop.lt klube”. Ana taip pat studijavo šokio pedagogiką Lietuvos Edukologijos universitete. Ana dievina viską, kas yra susiję su šokiu, tačiau lindyhopas jai – šokis numeris vienas.

Ana Umnova
Andrius Tamulionis

Pirmuosius mažus žingsnius lindyhope Andrius žengė beveik kartu su visa Vilniaus lindyhopo scena nuo pat pradžių. Jau nuo pirmųjų mėnesių pamokose suprato, kad tokia saviraiška tinka ir patinka. Nuo tada jis visus 13 metų yra aktyvi figūra Vilniaus lindyhopo šokių gyvenime. Būtent improvizacijoje geriausiai išryškėja Andriaus unikalus stilius bei kūrybiškumas. Džiazo šokiuose (ir ne tik), jam labai svarbus žaismingumas. Dėmesys partnerei, ryšio kūrimas taip pat yra labai svarbios detalės, nes kiekvienas šokis yra išskirtinis. Šių dalykų Andrius jau 6 metus moko savo mokinius lindyhopo pamokose. Linksmas, entuziastingas, nenustygstantis vietoje, užkrečiantis – taip apie jį atsiliepia besimokantys šokėjai.

Andrius Tamulionis
Julija Jadzevičiūtė

Julija pradėjo šokti dar vaikystėje, atrodė, kad taip pat natūraliai kaip vaikščioti. Vėliau ir pramoginių šokių konkursuose ją lydėjo sėkmė. 2005-aisiais ji atsitiktinai sudalyvavo lindyhopo pamokoje. Šis šokis sužavėjo Juliją savo kūrybiškumu. Norėjosi ne tik dienų dienas leisti ant parketo, bet ir dalintis atradimais, todėl jau kelis metus Julija veda pamokas ir rengia pasirodymus kartu su Lindyhop.lt komanda: “Lindyhopas iki šiol mane stebina ir žavi. Mažos detalės, jautrumas muzikai, netikėtumai šokių aikštelėje ir nuoširdumas yra dalykai, kuriuos vertinu labiausiai. Esu laiminga, turėdama galimybę  dalintis šiuo džiaugsmu su savo mokiniais ir draugais.”

Julija Jadzevičiūtė
Vilmantas Balynas

Vilmantas – lindyhopo mokytojas iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradęs šį šokį, jis yra aistringas šokėjai, aktyvūs renginių, bei konkursų dalyvis, vienas iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinantis su kitais šio šokio mylėtojais. Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, kartu su savo partnere Migle visada drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupina energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

Vilmantas Balynas
Miglė Česiūnaitė

Miglė – lindyhopo mokytoja iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradusi šį šokį, ji yra aistringa šokėja, aktyvi renginių, bei konkursų dalyvė, viena iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinanti su kitais šio šokio mylėtojais. Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, ji visadasu savo partneriu Vilmantu drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupini energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

Miglė Česiūnaitė
Rokas Borusevičius

Rokas yra aktyvus džiazo kultūros skleidėjas: mokytojas, atlikėjas, DJ ir tiesiog gerai žinomas veidas šokių aikštelėje. Ties St. Louis Shag‘u Rokas pradėjo dirbti 2014 metų pabaigoje kartu su Simona. Viskas prasidėjo nuo didžiulio noro praplėsti šokių akiratį ir pabandyti kažką naujo. Jis šoka ir moko lindyhopo Vilniuje Lindyhop.lt klube, o kai tik turi laisvo laiko, gilinasi į Tap šokio subtilybes. Todėl jį pagrįstai galima vadinti Svingo eros šokių žinovu.

Rokas Borusevičius
Rūta Raginytė

Pradėjusi savo šokių kelią nuo pramoginių šokių, ilgą laiką šokusi gatvės šokius, galiausiai prieš penkerius metus Rūta atrado džiazo muziką ir lindyhopą. Nuo to laiko ji išbandė daugelį svingo eros šokių – nuo balboa iki tapo. Vos pradėjusi šokti Collegiate shagą ji pamilo šį šokį dėl jo energijos ir žaismingumo. Rūtai labiausiai patinka socialinė šokio pusė. Jos nuomone daugiausiai malonumo teikiantis dalykas šokyje yra geras ryšys tarp partnerių. Rūta yra nuolatinė lindyhopo mokytoja Lindyhop.lt klube ir dažnai keliauja po tarptautinius svingo renginius – tiek lindyhopo, tiek šago.

Rūta Raginytė
Martyna Beinarytė

Jau vaikystėje tėveliai pastebėjo Martynos nepaliaujančią energiją ir lankstumo gebėjimus ir 6-erių nuvedė lankyti meninės gimnastikos užsiėmimus. Prabėgus 8-riems metams sportas pabodo, Martyna nesijautė atradusi save, norėjosi išmėginti kažką naujo. Sesės paraginta nusprendė išbandyti šokio malonumą. Po pirmosios lindyhopo pamokos nebenorėjo daugiau nieko, tik šokti ir šokti! Taip Martyna ir liko šokių pasaulyje: laimėjo nemažai lindyhopo ir solo džiazo konkursų, pastatė gražių bei gerų pasirodymų. “Dabar su šypsena veide mėgaujuosi mokymo džiaugsmu, o ateities be šokio – neįsivaizduoju.”

Martyna Beinarytė
Dima Ivanov

Dmitrijus susipažino su svingo šokiais prieš 11 metų, o prieš 5 metus nukreipė savo dėmesį į bliuzą. Nuo to laiko jis aktyviai dalyvavo festivaliuose, seminaruose, treniravosi pas geriausius šio laiko mokytojus bei vystė savo asmeninį stilių, kuriam įtakos turi balboa, tango bei kiti šokiai. “Bliuzas yra labai skirtingas”, būtent tokios filosofijos laikosi Dmitrijus savo šokyje. Ir būtent šią žinią jis neša vesdamas pamokas Lietuvoje ir užsienyje.

Dima Ivanov
Karina Kornijenko

Karina mėgsta visas šokio išraiškas. Pati pradėjo šokti būdama 10 metų šou-balete TODES. Nuo to laiko, ieškodama naujų saviraiškos būdų, išbandė savo jėgas daugely stilių: hip-hop, breakdance, house, kontaktinėje improvizacijoje, lindyhope. Pastaruosius du metus didžiausia Karinos aistra – bliuzo šokis. „Bliuzas man patinka tuo, kad jis suteikia galimybę įsigilinti į savo jausmus ir juos išreikšti šokyje“.

Karina Kornijenko
Muzikantai
Home Jazz Band

Home Jazz Band – inovatyvi, žaisminga tradicinio džiazo ir svingo grupė iš Vilniaus.  Grupę sudaro profesionalūs džiazo muzikantai ir jos vadovas, šokėjas ir muzikantas, Mindaugas Bikauskas, kuris užtikrins geriausią muziką šokėjams. Grupė skambės tradicinio Niu Orleano džiazo, bei auksinio svingo eros garsais ir iš naujo atras senas dainas. Home Jazz Band pažadins Jus džiazo šokių muzika, uždegs širdis, privers nusišypsoti ir išjudins kojas.

Home Jazz Band
Lietuvos kariuomenės orkestras

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. rugsėjo 4 d. įkurtas Lietuvos kariuomenės orkestras (LKO). Orkestro kapelmeisterio majoro Justino Jonušo pastangomis suburtas jaunas kolektyvas, kurį šiuo metu sudaro 57 profesionalūs muzikai. Jiems vadovauja orkestro vyr. dirigentas kpt. Egidijus Ališauskas, jam talkina dirigentas vyr. ltn. Dainius Pavilionis. Orkestro pagrindinė paskirtis – dalyvauti aukštų užsienio svečių oficialiuose sutikimuose, Lietuvos kariuomenės iškilminguose ceremonialuose, valstybinių švenčių progomis rengiamuose renginiuose. Be to orkestras rengia solinius koncertus Lietuvos visuomenei, jo įrašai skamba per radiją bei televiziją. Išleistos septynios kompaktinės plokštelės. Taip pat orkestras ruošia ir defilė programas, atliekamas įvairių švenčių metu. Nuo pat gyvavimo pradžios orkestras glaudžiai bendradarbiauja su kariniais orkestrais ir jų dirigentais iš Europos Sąjungos bei JAV. LKO sėkmingai dalyvavo karinės muzikos festivaliuose bei koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Gudijoje, Čekijoje. 1996 m. Lenkijoje tarptautiniame orkestrų festivalyje-konkurse Auksinė lyra laimėjo Grand prix, o 1999 m. NATO karinių orkestrų festivalyje Kaiserslauterne (Vokietija) koncertavo 23 tūkst. klausytojų publikai. Orkestro repertuaras talpina Lietuvos ir pasaulio kompozitorių populiarią orkestrinę, originalią šiuolaikinę muziką bei klasikinių kūrinių aranžuotes.

Lietuvos kariuomenės orkestras
The Schwings

Muzikinė grupė “The Schwings“ – šių dienų tradicinio svingo džiazo puoselėtojai ir skleidėjai. 2010 metais grupę įkūrė saksofonininkas Remigijus Rančys. “The Schwings“ – svingo, gypsy (čigoniško) bei braziliško džiazo stilių ansamblis. Trio skambesys išsiskiria originaliu, autentišku skambesiu bei nuoširdžiu bendravimu su publika. Pulsuojantis ritmas, neįprastos muzikos instrumentų kombinacijos, artistiškumas, pozityvus ir džiaugsmingas muzikavimas – visa tai yra trio “The Schwings“ vizitinė kortelė. Remigijus Rančys – saksofonai Richardas Banys – klavišiniai Gediminas Augustaitis – mušamieji Gediminas Svilas – kontrabosas

The Schwings
Home Jazz Band feat. Milda Stasaitytė

Home Jazz Band – inovatyvi, žaisminga tradicinio džiazo ir svingo grupė iš Vilniaus.  Grupę sudaro profesionalūs džiazo muzikantai ir jos vadovas, šokėjas ir muzikantas, Mindaugas Bikauskas, kuris užtikrins geriausią muziką šokėjams.  Grupė skambės tradicinio Niu Orleano džiazo, bei auksinio svingo eros garsais ir iš naujo atras senas dainas. Home Jazz Band pažadins Jus džiazo šokių muzika, uždegs širdis, privers nusišypsoti ir išjudins kojas. Milda Stasaitytė, geriau žinoma, kaip tradicinio džiazo grupės Rhythm Junkies veidu ir balsu, yra puikiausias prieskonis grupei Home Jazz Band. Jos originalus, neapdirbtas ir jausmingas dainavimo stilius, ją išgarsino svingo scenoje visame pasaulyje. Įtakota savo mėgstamniausių atlikėjų, toikių kaip, Bessie Smith, Billie Holliday ir Meschiya Lake, džiazo dainas ji užburia originalumu, tuo pat metu nenutoldama nuo autentiškumo.

Home Jazz Band feat. Milda Stasaitytė
The Schwings Band feat. Migloko

Migloko – netelpantis į apibrėžimus muzikos reiškinys, stichija ir filosofija. Pirmą kartą melomanų ausis Migloko pasiekė prieš šešerius metus. Per tą laiką spėta įsitikinti jos įtaiga ir gebėjimu žongliruoti žanrais esamajame laike. Migloko akiratyje ne tik muzika, taip pat dailė, kinas, kuriami scenarijai, šiuolaikinis šokis. Vis dėl to viena pagrindinių jos inspiracijų ištakų – džiazas ir soul muzika. Kaip sako ji pati, ką beatliktų scenoje, viskas teka iš šiltos ir plačios miglokiškos širdies. „The Schwings Band“ užsirekomendavo kaip vienintelė grupė Lietuvoje nuoširdžiai ir labai autentiškai atliekanti ankstyvojo svingo ir čigoniško džiazo melodijas. Žinoma, šiuo repertuaru muzikantai neapsiribojo, todėl „The Schwings Band“ rengia bendrus projektus su netikėtais scenos partneriais. Šalia muzikos, abejingų nepalieka grupės gebėjimas bendrauti su publika, artistiškumas, muzikavimo džiaugsmas ir gera energija. Tokia vizitinė kortelė, kurią „The Schwings Band“ įteikia kiekvienam klausytojui. Nuo pat pirmųjų grupės žingsnių ją lydi saksofonininkas Remigijus Rančys, pelnytai vadinamas vienu produktyviausių savo kartos džiazo muzikantų, jo projektai sukasi kuo įvairiausių atlikėjų ir žanrų orbitose. Migloko – vokalas Remigijus Rančys – saksofonai Paulius Volkovas – gitara Robertas Vilčinskas – mušamieji Gediminas Svilas – kontrabosas

The Schwings Band feat. Migloko
The ShoeKillers

The ShoeKillers – aštuonių narių Swing Jazz’o muzikos grupė iš Kauno. Lindy Hop’o šokėjų iniciatyva įkurtas kolektyvas siekia pasidalinti savo aistra muzikai, užpildyti aikštelę svinguojančiu ritmu bei suteikti visas sąlygas geram šokiui. Įkvėpti noro tobulėti, kiekvienas iš narių įneša dalį savęs, ir siekia bendro tikslo – sukurti puikią vakaro atmosferą šokėjams.

The ShoeKillers
Mokytojai
PAMELA GAIŽUTYTĖ

Visų pirma, Pamela yra linksmas, dinamiškas, energingas, šiltas bei nedidelę anarchijos gyslelę turintis žmogus. Lindyhopas Pamelą pakerėjo, kai jai buvo 16 metų – pirmosiose šokio pamokose Lindyhop.lt klube. Dar visai jauna Pamela buvo pripažinta viena talentingiausių šokėjų lindyhopo pasaulyje. Ji nenustoja domėtis viskuo, kas susiję su šokiu: muzika, psichologija, anatomija. Mokytojos karjerą Pamela pradėjo 2009 m Hoppers’ šokių studijoje. Šiandien ji lindyhopo moko su iškiliausiomis šio šokio žvaigždėmis visame pasaulyje. Pamela neturi nuolatinio partnerio, todėl jos šokio stilius pilnas įvairovės. Ne veltui ji vadinama viena įdomiausių šokėjų šiuolaikinėje lindyhopo bendruomenėje. Pamelai šokyje brangiausia individualumas ir laisvė. Šokant lindyhopą, svarbu ne tobula technika, o muzikalumas ir sąmoningumas. Pamokose ji dalinasi šiomis vertybėmis ir drąsina šokyje būti savimi.

PAMELA GAIŽUTYTĖ
MARTYNA BEINARYTĖ

Jau vaikystėje tėveliai pastebėjo Martynos nepaliaujančią energiją ir lankstumo gebėjimus ir 6-erių nuvedė lankyti meninės gimnastikos užsiėmimus. Prabėgus 8-riems metams sportas pabodo, Martyna nesijautė atradusi save, norėjosi išmėginti kažką naujo. Sesės paraginta nusprendė išbandyti šokio malonumą. Po pirmosios lindyhopo pamokos nebenorėjo daugiau nieko, tik šokti ir šokti! Taip Martyna ir liko šokių pasaulyje: laimėjo nemažai lindyhopo ir solo džiazo konkursų, pastatė gražių bei gerų pasirodymų. “Dabar su šypsena veide mėgaujuosi mokymo džiaugsmu, o ateities be šokio – neįsivaizduoju.”

MARTYNA BEINARYTĖ
MINDAUGAS BIKAUSKAS

Mindaugas – mokytojas, atlikėjas, artistas, muzikantas, vienas iš Lindyhop.lt klubo narių ir lindyhopo scenos Vilniuje augintojų. Didžiausia jo aistra džiazo kultūroje – muzika. Būdamas DJ’umi ir puikiai išmanydamas šokius, 2008-aisiais Mindaugas įkūrė tradicinio džiazo grupę “Rhythm Junkies”. Tęsdamas džiazo kultūros sklaidą Lietuvoje, 2011 metais – grupę “Home Jazz Five”, dabar geriau žinomą “Home Jazz Band” pavadinimu, kurią sudaro vieni geriausių džiazo muzikantų Lietuvoje. Įkvėptos šokėjų, Mindaugo grupių atliekama muzika specifiška – labiausiai tinka svingo šokiams. Mindaugo nuomone, šokant svarbu ne tik girdėti, bet ir pažinti muziką iš vidaus. Pamokose jis mielai dalinasi savo patirtimi ir atradimais. Sujungus muzikalumą, laisvą judesio ekspresiją, treniruotes ir besąlygišką atsidavimą džiazo kultūrai, Mindaugo pamokos yra įdomios, smagios ir įkvėpiančios.

MINDAUGAS BIKAUSKAS
SIMONA POGOSIAN

Simona Pogosian pradėjo savo šokių kelionę būdama vos ketverių metų. Išbandžiusi įvairius šokio stilius, ji 2004 m. atrado lindyhopą ir besąlygiškai pamilo šį šokį. Nuo tada ji dedikavo save Swingo šokiams ir išbandė nemažai tos eros šokių stilių, tokių kaip Balboa, Autentinis džiazas, Saint Louis shag ir, žinoma, Lindyhopas. Simona, kartu su savo bendraminčiais prisidėjo prie lindyhopo kultūros plėtros Vilniuje. Ji šio šokio paslaptimis dalijasi su mokiniais Vilniuje bei tarptautiniuose seminaruose. Simona dievina šokti tiek poroje, tiek solo. Jai patinka adaptuoti klasikinius žingsnelius naujose variacijose, ir maišyti skirtingus muzikinius ritmus. Nepraleisk progos pakviesti jos šokiui!

SIMONA POGOSIAN
ARNAS RAZGŪNAS

Arnas Razgūnas yra aktyvus Vilniaus svingo šokių bendruomenės narys, tarptautinio lygio lindyhopo ir šego šokėjas, mokytojas. Vieniems jis yra žmogus, bene kiekvieną dieną vedantis pamokas hoppers’ šokių studijoje, kitiems – lordas dydžėjus, besirūpinantis vakarėlio dvasia, tretiems – aistringas šokėjas, vienam šokiui skiriantis bent valandą, dar kitiems – tiesiog tinkama kompanija prie baro. Viskas, kas svinguoja ir turi pakankamai ritmo ir bliuzo, patraukia pilną jo dėmesį. Prieš septynerius metus Arnas nė negalvojo būti šokėju, tačiau yra dalykų gyvenime, kuriuos ne jūs atrandate, o kurie patys jus susiranda. Jūs tik galite padėti, kad tiems dalykams būtų lengviau jus rasti ir užvaldyti.

ARNAS RAZGŪNAS
EGLĖ NEMICKAITĖ

Eglė Nemickaitė jau vaikystėje buvo priklausoma nuo muzikos ir šokių. Nors lankė įvairius šokių būrelius, Eglė visuomet šoko viena ir ilgainiui net ėmė manyti, kad šokiams poroje jai jau per vėlu. Tačiau tada atrado Lindy hop’ą, o vėliau ir shag’ą. Šiandien Eglė moko Hoppers’s šokių studijoje ir įvairiuose festivaliuose užsienyje. Svingo šokiai Eglę užbūrė savo gyva muzika, nesibaigiančia energija ir suteikiama laisve šokėjui.

EGLĖ NEMICKAITĖ
AUSTĖJA ŽALALYTĖ

Išmoko vaikščioti. Išmoko šokti. Tik ne iš karto lindyhopą. Nuo pat darželio pirmų dienų Austėją lydėjo šokių pilnas pasaulis. Ir už tai ji yra dėkinga savo tėvams – visą gyvenimą šokę ir dainavę, nusprendė ir dukrą nuvesti šokio keliu. Taip Austėja sukosi pramoginių šokių aikštelėje 7-rius metus, kol būdama 15 metų atrado lindyhopą. Nuo to laiko jai tai nebėra vien tik šokis. Prasisukusi šokių aikštelėje 3 metus, Austėja pradėjo mokyti lindyhopo Hoppers’ šokių studijoje. Nuo tada su kiekviena pamoka, sudalyvautu šokiu festivaliu ji įgauna naujų idėjų tolesniam mokymui ir pasirodymams. Pamokose bei šokių aikštelėje Austėjai svarbiausia išlikti savimi, klausyti muzikos bei mėgautis ja ir šokiu. Šias idėjas ji ir perteikia savo pamokose.

AUSTĖJA ŽALALYTĖ
ARNAS JASIŪNAS

Arnas Jasiūnas – išskirtinė persona lindyhopo bendruomenėje Lietuvoje. Jo šokio patirtis artėja link dešmtmečio, o šarmas nepaliaujamai auga. Tai charizmatiškas mokytojas ir įspūdingas šokėjas. Arnas pasižymi nepriekaištinga technika, nes šokis iš dalies jam intelektuali veikla. Jo šokio muzikalumas ir ritmiškumas sąlygotas ilgametės meilės pianinui ir muzikai apskritai. O pagarba šokio bei šokėjo autentiškumui bei Arno žaismingas charakteris stebina ir džiugina net tik su juo šokiančias, bet ir jį stebinčius.

ARNAS JASIŪNAS
KAMILĖ PUNDZIŪTĖ

Kamilė Pundziūtė yra viena iš pirmųjų Lindyhop.lt klubo narių, aktyviai dalyvavusi lindyhopo bendruomenės kūrime ir veikloje Vilniuje nuo pat pradžių. Ji yra šokėja, Svingo eros šokių mokytoja, choreografė, o taip pat ir šokio – judesio terapeutė. Lindyhopo ji moko jau 11 metų. Yra pravedusi šimtus valandų pamokų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, pastačiusi ir atlikusi daugybę choreografijų mažose ir didelėse scenose, o konkursų laurus ji pradėjo skirti jau nuo pirmojo Jack’n’Jill konkurso Vilniuje 2003m, kuriame laimėjo pirmą vietą. Meilė šokiui ir žmonėms bei gilios žinios apie judesį, šokį ir mokymą puikiai atsispindi Kamilės pamokose. Šokio aikštelėje ji taip pat yra geidžiama partnerė: “Dabar jau galiu daugiau nebešokti ir eiti namo”, sako su ja pašokę vaikinai. Tai dėka jos žaismingumo, šiltumo ir puikių šokio įgūdžių.

KAMILĖ PUNDZIŪTĖ
TADAS VASILIAUSKAS

Tadas – vienas mėgiamiausių šokėjų Vilniaus lindyhopo bendruomenėje. Jis išsiskiria savo unikaliu šokio stiliumi bei energija šokių aikštelėje. Tadas taip pat pasinėręs į muziką: nėra dienos, kad jis negrotų trombonu. Tadas kartu su Ana Umnova moko lindyhopo jau ketverius metus. Jie yra žinomi kaip atsidavusių ir įkvepiančių mokytojų pora. Jie nuolat gilina žinias lindyhope, čarlstone, autentiniame džiaze bei akrobatikoje. Mokydami jie daugiausiai dėmesio skiria šokio technikai bei muzikalumui, pabrėždami šokio organiškumo bei estetikos svarbą.

TADAS VASILIAUSKAS
ANA UMNOVA

Ana pradėjo šokti būdama šešiolikos. Nuo pat pradžių aktyviai dalyvavo visose įmanomose pamokose ir vakarėliuose, o po to ir pati pradėjo mokyti lindyhopo ir autentinio džiazo “Lindyhop.lt klube”. Ana taip pat studijavo šokio pedagogiką Lietuvos Edukologijos universitete. Ana dievina viską, kas yra susiję su šokiu, tačiau lindyhopas jai – šokis numeris vienas.

ANA UMNOVA
VILMANTAS BALYNAS

Vilmantas – lindyhopo mokytojas iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradęs šį šokį, jis yra aistringas šokėjai, aktyvūs renginių, bei konkursų dalyvis, vienas iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinantis su kitais šio šokio mylėtojais. Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, kartu su savo partnere Migle visada drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupina energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

VILMANTAS BALYNAS
MIGLĖ ČESIŪNAITĖ

Miglė – lindyhopo mokytoja iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradusi šį šokį, ji yra aistringa šokėja, aktyvi renginių, bei konkursų dalyvė, viena iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinanti su kitais šio šokio mylėtojais. Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, ji visadasu savo partneriu Vilmantu drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupini energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

MIGLĖ ČESIŪNAITĖ
GIEDRĖ PAPLAITYTĖ

Giedrė (aka Paplaitis) svingo šokių batelių nenusiauna jau daugiau kaip 12 metų. Šokis Giedrei – visas gyvenimas, o gyvenime nuolat pučia permainų vėjai. Kažkada pradėjusi nuo lindyhopo, Giedrė šiuo metu veda balboa, solo džiazo, lindyhopo ir Collegiate bei St. Louis šego pamokas vakarėlių sostinėje – Berlyne. Jos pamokose kiekvienas išgirs naujų dalykų apie improvizaciją džiazo šokyje, pavyzdžiui, kaip nepraleisti ir pasinaudoti įdomiais muzikos akcentais, kaip nepamiršti žingsnelių ir t.t. Priklausomai nuo temos, Giedrės pamokose reikia tikėtis nemažai dėmesio šokio technikai ir judesių subtilybėms, tačiau pagrindinis Giedrės tikslas – dalintis šokio teikiamu džiaugsmu, suteikti drąsos ir pasitikėjimo savimi tiems, kurie dar tik pradeda. Nes šokti linksma!

GIEDRĖ PAPLAITYTĖ
MUZIKANTAI
THE SCHWINGS

Muzikinė grupė “The Schwings“ – šių dienų tradicinio svingo džiazo puoselėtojai ir skleidėjai. 2010 metais grupę įkūrė saksofonininkas Remigijus Rančys. “The Schwings“ – svingo, gypsy (čigoniško) bei braziliško džiazo stilių ansamblis. Trio skambesys išsiskiria originaliu, autentišku skambesiu bei nuoširdžiu bendravimu su publika. Pulsuojantis ritmas, neįprastos muzikos instrumentų kombinacijos, artistiškumas, pozityvus ir džiaugsmingas muzikavimas – visa tai yra trio “The Schwings“ vizitinė kortelė. Remigijus Rančys – saksofonai Richardas Banys – klavišiniai Gediminas Augustaitis – mušamieji Gediminas Svilas – kontrabosas

THE SCHWINGS
OME JAZZ BAND FEAT. MILDA STASAITYTĖ

Home Jazz Band – inovatyvi, žaisminga tradicinio džiazo ir svingo grupė iš Vilniaus.  Grupę sudaro profesionalūs džiazo muzikantai ir jos vadovas, šokėjas ir muzikantas, Mindaugas Bikauskas, kuris užtikrins geriausią muziką šokėjams.  Grupė skambės tradicinio Niu Orleano džiazo, bei auksinio svingo eros garsais ir iš naujo atras senas dainas. Home Jazz Band pažadins Jus džiazo šokių muzika, uždegs širdis, privers nusišypsoti ir išjudins kojas. Milda Stasaitytė, geriau žinoma, kaip tradicinio džiazo grupės Rhythm Junkies veidu ir balsu, yra puikiausias prieskonis grupei Home Jazz Band. Jos originalus, neapdirbtas ir jausmingas dainavimo stilius, ją išgarsino svingo scenoje visame pasaulyje. Įtakota savo mėgstamniausių atlikėjų, toikių kaip, Bessie Smith, Billie Holliday ir Meschiya Lake, džiazo dainas ji užburia originalumu, tuo pat metu nenutoldama nuo autentiškumo.

OME JAZZ BAND FEAT. MILDA STASAITYTĖ
THE SCHWINGS BAND FEAT. MIGLOKO

Migloko – netelpantis į apibrėžimus muzikos reiškinys, stichija ir filosofija. Pirmą kartą melomanų ausis Migloko pasiekė prieš šešerius metus. Per tą laiką spėta įsitikinti jos įtaiga ir gebėjimu žongliruoti žanrais esamajame laike. Migloko akiratyje ne tik muzika, taip pat dailė, kinas, kuriami scenarijai, šiuolaikinis šokis. Vis dėl to viena pagrindinių jos inspiracijų ištakų – džiazas ir soul muzika. Kaip sako ji pati, ką beatliktų scenoje, viskas teka iš šiltos ir plačios miglokiškos širdies. „The Schwings Band“ užsirekomendavo kaip vienintelė grupė Lietuvoje nuoširdžiai ir labai autentiškai atliekanti ankstyvojo svingo ir čigoniško džiazo melodijas. Žinoma, šiuo repertuaru muzikantai neapsiribojo, todėl „The Schwings Band“ rengia bendrus projektus su netikėtais scenos partneriais. Šalia muzikos, abejingų nepalieka grupės gebėjimas bendrauti su publika, artistiškumas, muzikavimo džiaugsmas ir gera energija. Tokia vizitinė kortelė, kurią „The Schwings Band“ įteikia kiekvienam klausytojui. Nuo pat pirmųjų grupės žingsnių ją lydi saksofonininkas Remigijus Rančys, pelnytai vadinamas vienu produktyviausių savo kartos džiazo muzikantų, jo projektai sukasi kuo įvairiausių atlikėjų ir žanrų orbitose. Migloko – vokalas Remigijus Rančys – saksofonai Paulius Volkovas – gitara Robertas Vilčinskas – mušamieji Gediminas Svilas – kontrabosas

THE SCHWINGS BAND FEAT. MIGLOKO
THE SHOEKILLERS

The ShoeKillers – aštuonių narių Swing Jazz’o muzikos grupė iš Kauno. Lindy Hop’o šokėjų iniciatyva įkurtas kolektyvas siekia pasidalinti savo aistra muzikai, užpildyti aikštelę svinguojančiu ritmu bei suteikti visas sąlygas geram šokiui. Įkvėpti noro tobulėti, kiekvienas iš narių įneša dalį savęs, ir siekia bendro tikslo – sukurti puikią vakaro atmosferą šokėjams.

THE SHOEKILLERS