2019.10 11-13, Vilnius
Mokytojai
Pamela Gaižutytė

Visų pirma, Pamela yra linksmas, dinamiškas, energingas, šiltas bei nedidelę anarchijos gyslelę turintis žmogus. Lindyhopas Pamelą pakerėjo, kai jai buvo 16 metų – pirmosiose šokio pamokose Lindyhop.lt klube. Dar visai jauna Pamela buvo pripažinta viena talentingiausių šokėjų lindyhopo pasaulyje. Ji nenustoja domėtis viskuo, kas susiję su šokiu: muzika, psichologija, anatomija. Mokytojos karjerą Pamela pradėjo 2009 m Hoppers’ šokių studijoje. Šiandien ji lindyhopo moko su iškiliausiomis šio šokio žvaigždėmis visame pasaulyje. Pamela neturi nuolatinio partnerio, todėl jos šokio stilius pilnas įvairovės. Ne veltui ji vadinama viena įdomiausių šokėjų šiuolaikinėje lindyhopo bendruomenėje. Pamelai šokyje brangiausia individualumas ir laisvė. Šokant lindyhopą, svarbu ne tobula technika, o muzikalumas ir sąmoningumas. Pamokose ji dalinasi šiomis vertybėmis ir drąsina šokyje būti savimi.

Pamela Gaižutytė
Pamelai šokyje brangiausia individualumas ir laisvė - svarbu ne tobula technika, o muzikalumas ir sąmoningumas.
Eglė Regelskis

Eglė Regelskis – tarptautiniu mastu žinoma ir daug žadanti lindyhopo bei solo jazz šokėja, kilusi iš Anykščių, mokslus baigusi Vilniuje, čia su partneriu įkūrusi „Hoppers“ šokių studiją, šiuo metu gyvenanti Prancūzijoje, dirbanti „Bordeaux Swing“ mokykloje, kurios tikslas skleisti svingo šokių kultūrą Bordo regione. Šokis visada buvo Eglės kraujyje. Pradėjusi būdama 6-erių nuo pramoginių bei tautinių šokių, vėliau ji atrado lindyhopą ir visą svingo šokių šeimą. Eglė įsitikinusi, kad šokis padeda žmonėms įveikti savo baimes ir atrasti tai, kas iš tiesų jie yra. Ji mėgsta sakyti: „Mūsų vidus atsiskleidžia šokių aikštelėje, o magija įvyksta, kai išeiname iš komforto zonos, priimdami savo silpnąsias ir stipriąsias puses“. Ir kai ji kur nors pasirodo, atidžiai stebėkite, kas įvyksta užgrojus dainai, nesvarbu, ar tai būtų svingo, salsos, funko, soulo, hiphopo ar house kūrinys… Eglė iškart pradeda šokti – ji tiesiog myli gerą muziką! Ji taip pat tiki, kad jei galite vaikščioti, galite ir šokti, visa kita priklauso nuo aistros bei noro dirbti.

Eglė Regelskis
Ji mėgsta sakyti: „Mūsų vidus atsiskleidžia šokių aikštelėje, o magija įvyksta, kai išeiname iš komforto zonos, priimdami savo silpnąsias ir stipriąsias puses“
Kamilė Pundziūtė

Kamilė Pundziūtė yra viena iš pirmųjų Lindyhop.lt klubo narių, aktyviai dalyvavusi lindyhopo bendruomenės kūrime ir veikloje Vilniuje nuo pat pradžių. Ji yra šokėja, Svingo eros šokių mokytoja, choreografė, o taip pat ir šokio – judesio terapeutė. Lindyhopo ji moko jau 11 metų. Yra pravedusi šimtus valandų pamokų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, pastačiusi ir atlikusi daugybę choreografijų mažose ir didelėse scenose, o konkursų laurus ji pradėjo skirti jau nuo pirmojo Jack’n’Jill konkurso Vilniuje 2003m, kuriame laimėjo pirmą vietą.

Meilė šokiui ir žmonėms bei gilios žinios apie judesį, šokį ir mokymą puikiai atsispindi Kamilės pamokose. Šokio aikštelėje ji taip pat yra geidžiama partnerė: “Dabar jau galiu daugiau nebešokti ir eiti namo”, sako su ja pašokę vaikinai. Tai dėka jos žaismingumo, šiltumo ir puikių šokio įgūdžių.

Kamilė Pundziūtė
Meilė šokiui ir žmonėms bei gilios žinios apie judesį, šokį ir mokymą puikiai atsispindi Kamilės pamokose.
Arnas Jasiūnas

Arnas Jasiūnas – išskirtinė persona lindyhopo bendruomenėje Lietuvoje. Jo šokio patirtis artėja link dešmtmečio, o šarmas nepaliaujamai auga. Tai charizmatiškas mokytojas ir įspūdingas šokėjas.

Arnas pasižymi nepriekaištinga technika, nes šokis iš dalies jam intelektuali veikla. Jo šokio muzikalumas ir ritmiškumas sąlygotas ilgametės meilės pianinui ir muzikai apskritai. O pagarba šokio bei šokėjo autentiškumui bei Arno žaismingas charakteris stebina ir džiugina net tik su juo šokiančias, bet ir jį stebinčius.

Arnas Jasiūnas
Arnas pasižymi nepriekaištinga technika. Jo šokio muzikalumas ir ritmiškumas sąlygotas ilgametės meilės pianinui ir muzikai apskritai.
Simona Pogosian

Simona Pogosian pradėjo savo šokių kelionę būdama vos ketverių metų. Išbandžiusi įvairius šokio stilius, ji 2004 m. atrado lindyhopą ir besąlygiškai pamilo šį šokį. Nuo tada ji dedikavo save Swingo šokiams ir išbandė nemažai tos eros šokių stilių, tokių kaip Balboa, Autentinis džiazas, Saint Louis shag ir, žinoma, Lindyhopas. Simona, kartu su savo bendraminčiais prisidėjo prie lindyhopo kultūros plėtros Vilniuje. Ji šio šokio paslaptimis dalijasi su mokiniais Vilniuje bei tarptautiniuose seminaruose.

Simona dievina šokti tiek poroje, tiek solo. Jai patinka adaptuoti klasikinius žingsnelius naujose variacijose, ir maišyti skirtingus muzikinius ritmus. Nepraleisk progos pakviesti jos šokiui!

Simona Pogosian
Simona dievina šokti tiek poroje, tiek solo. Jai patinka adaptuoti klasikinius žingsnelius naujose variacijose, ir maišyti skirtingus muzikinius ritmus.
Mindaugas Bikauskas

Mindaugas – mokytojas, atlikėjas, artistas, muzikantas, vienas iš Lindyhop.lt klubo narių ir lindyhopo scenos Vilniuje augintojų.

Didžiausia jo aistra džiazo kultūroje – muzika. Būdamas DJ’umi ir puikiai išmanydamas šokius, 2008-aisiais Mindaugas įkūrė tradicinio džiazo grupę “Rhythm Junkies”. Tęsdamas džiazo kultūros sklaidą Lietuvoje, 2011 metais – grupę “Home Jazz Five”, dabar geriau žinomą “Home Jazz Band” pavadinimu, kurią sudaro vieni geriausių džiazo muzikantų Lietuvoje. Įkvėptos šokėjų, Mindaugo grupių atliekama muzika specifiška – labiausiai tinka svingo šokiams.

Mindaugo nuomone, šokant svarbu ne tik girdėti, bet ir pažinti muziką iš vidaus. Pamokose jis mielai dalinasi savo patirtimi ir atradimais. Sujungus muzikalumą, laisvą judesio ekspresiją, treniruotes ir besąlygišką atsidavimą džiazo kultūrai, Mindaugo pamokos yra įdomios, smagios ir įkvėpiančios.

Mindaugas Bikauskas
Sujungus muzikalumą, laisvą judesio ekspresiją, treniruotes ir besąlygišką atsidavimą džiazo kultūrai, Mindaugo pamokos yra įdomios, smagios ir įkvėpiančios.
Eglė Nemickaitė

Eglė Nemickaitė jau vaikystėje buvo priklausoma nuo muzikos ir šokių. Nors lankė įvairius šokių būrelius, Eglė visuomet šoko viena ir ilgainiui net ėmė manyti, kad šokiams poroje jai jau per vėlu. Tačiau tada atrado Lindy hop’ą, o vėliau ir shag’ą. Šiandien Eglė moko Hoppers’s šokių studijoje ir įvairiuose festivaliuose užsienyje. Svingo šokiai Eglę užbūrė savo gyva muzika, nesibaigiančia energija ir suteikiama laisve šokėjui.

Eglė Nemickaitė
Svingo šokiai Eglę užbūrė savo gyva muzika, nesibaigiančia energija ir suteikiama laisve šokėjui.
Arnas Razgūnas

Arnas Razgūnas yra aktyvus Vilniaus svingo šokių bendruomenės narys, tarptautinio lygio lindyhopo ir šego šokėjas, mokytojas. Vieniems jis yra žmogus, bene kiekvieną dieną vedantis pamokas What a Jazz šokių studijoje, kitiems – lordas dydžėjus, besirūpinantis vakarėlio dvasia, tretiems – aistringas šokėjas, vienam šokiui skiriantis bent valandą, dar kitiems – tiesiog tinkama kompanija prie baro.

Viskas, kas svinguoja ir turi pakankamai ritmo ir bliuzo, patraukia pilną jo dėmesį. Prieš septynerius metus Arnas nė negalvojo būti šokėju, tačiau yra dalykų gyvenime, kuriuos ne jūs atrandate, o kurie patys jus susiranda. Jūs tik galite padėti, kad tiems dalykams būtų lengviau jus rasti ir užvaldyti.

Arnas Razgūnas
Arnas - šokių mokytojas - lordas dydžėjus, bene kiekvieną dieną vedantis pamokas ir nuolat besirūpinantis vakarėlio dvasia.
Ana Umnova

Ana pradėjo šokti būdama šešiolikos. Nuo pat pradžių aktyviai dalyvavo visose įmanomose pamokose ir vakarėliuose, o po to ir pati pradėjo mokyti lindyhopo ir autentinio džiazo “Lindyhop.lt klube”.

Ana taip pat studijavo šokio pedagogiką Lietuvos Edukologijos universitete. Ana dievina viską, kas yra susiję su šokiu, tačiau lindyhopas jai – šokis numeris vienas.

Ana Umnova
Ana dievina viską, kas yra susiję su šokiu, tačiau lindyhopas jai - šokis numeris vienas.
Tadas Vasiliauskas

Tadas – vienas mėgiamiausių šokėjų Vilniaus lindyhopo bendruomenėje. Jis išsiskiria savo unikaliu šokio stiliumi bei energija šokių aikštelėje. Tadas taip pat pasinėręs į muziką: nėra dienos, kad jis negrotų trombonu.

Tadas kartu su Ana Umnova moko lindyhopo jau ketverius metus. Jie yra žinomi kaip atsidavusių ir įkvepiančių mokytojų pora. Jie nuolat gilina žinias lindyhope, čarlstone, autentiniame džiaze bei akrobatikoje. Mokydami jie daugiausiai dėmesio skiria šokio technikai bei muzikalumui, pabrėždami šokio organiškumo bei estetikos svarbą.

Tadas Vasiliauskas
Tadas išsiskiria savo unikaliu šokio stiliumi bei energija šokių aikštelėje, daugiausiai dėmesio skiria šokio technikai bei muzikalumui.
Giedrė Paplaitytė

Giedrė (aka Paplaitis) svingo šokių batelių nenusiauna jau daugiau kaip 12 metų. Šokis Giedrei – visas gyvenimas, o gyvenime nuolat pučia permainų vėjai. Kažkada pradėjusi nuo lindyhopo, Giedrė šiuo metu veda balboa, solo džiazo, lindyhopo ir Collegiate bei St. Louis šego pamokas vakarėlių sostinėje – Berlyne.

Jos pamokose kiekvienas išgirs naujų dalykų apie improvizaciją džiazo šokyje, pavyzdžiui, kaip nepraleisti ir pasinaudoti įdomiais muzikos akcentais, kaip nepamiršti žingsnelių ir t.t. Priklausomai nuo temos, Giedrės pamokose reikia tikėtis nemažai dėmesio šokio technikai ir judesių subtilybėms, tačiau pagrindinis Giedrės tikslas – dalintis šokio teikiamu džiaugsmu, suteikti drąsos ir pasitikėjimo savimi tiems, kurie dar tik pradeda. Nes šokti linksma!

Giedrė Paplaitytė
Jos pamokose kiekvienas išgirs naujų dalykų apie improvizaciją džiazo šokyje, pavyzdžiui, kaip nepraleisti ir pasinaudoti įdomiais muzikos akcentais.
Austėja Žalalytė

Išmoko vaikščioti. Išmoko šokti. Tik ne iš karto lindyhopą. Nuo pat darželio pirmų dienų Austėją lydėjo šokių pilnas pasaulis. Ir už tai ji yra dėkinga savo tėvams – visą gyvenimą šokę ir dainavę, nusprendė ir dukrą nuvesti šokio keliu. Taip Austėja sukosi pramoginių šokių aikštelėje 7-rius metus, kol būdama 15 metų atrado lindyhopą. Nuo to laiko jai tai nebėra vien tik šokis. Prasisukusi šokių aikštelėje 3 metus, Austėja pradėjo mokyti lindyhopo Hoppers’ šokių studijoje. Nuo tada su kiekviena pamoka, sudalyvautu šokiu festivaliu ji įgauna naujų idėjų tolesniam mokymui ir pasirodymams. Pamokose bei šokių aikštelėje Austėjai svarbiausia išlikti savimi, klausyti muzikos bei mėgautis ja ir šokiu. Šias idėjas ji ir perteikia savo pamokose.

Austėja Žalalytė
Pamokose bei šokių aikštelėje Austėjai svarbiausia išlikti savimi, klausyti muzikos bei mėgautis ja ir šokiu.
Miglė Česiūnaitė

Miglė – lindyhopo mokytoja iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradusi šį šokį, ji yra aistringa šokėja, aktyvi renginių, bei konkursų dalyvė, viena iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinanti su kitais šio šokio mylėtojais.

Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, ji visadasu savo partneriu Vilmantu drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupini energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

Miglė Česiūnaitė
Kupina energijos ir entuziazmo, Miglė kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!
Vilmantas Balynas

Vilmantas – lindyhopo mokytojas iš Lietuvos širdies – Kauno. Prieš 5 metus atradęs šį šokį, jis yra aistringas šokėjai, aktyvūs renginių, bei konkursų dalyvis, vienas iš pagrindinių mokytojų bei organizatorių savo mieste, sukaupta patirtimi besidalinantis su kitais šio šokio mylėtojais.

Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, kartu su savo partnere Migle visada drąsina mokinius išreikšti save, atsipalaiduoti ir svarbiausia – mėgautis šokiu. Kupina energijos ir entuziazmo kaskart laukia, kol galės pasidalinti savo idėjomis, įkvėpimu ir šokio džiaugsmu su Jumis!

Vilmantas Balynas
Pamokų metu fokusuojantis į techniką ar žingsnelius, Vilmantas visada drąsina mokinius išreikšti save.
Martyna Beinarytė

Jau vaikystėje tėveliai pastebėjo Martynos nepaliaujančią energiją ir lankstumo gebėjimus ir 6-erių nuvedė lankyti meninės gimnastikos užsiėmimus. Prabėgus 8-riems metams sportas pabodo, Martyna nesijautė atradusi save, norėjosi išmėginti kažką naujo. Sesės paraginta nusprendė išbandyti šokio malonumą. Po pirmosios lindyhopo pamokos nebenorėjo daugiau nieko, tik šokti ir šokti! Taip Martyna ir liko šokių pasaulyje: laimėjo nemažai lindyhopo ir solo džiazo konkursų, pastatė gražių bei gerų pasirodymų.

“Dabar su šypsena veide mėgaujuosi mokymo džiaugsmu, o ateities be šokio – neįsivaizduoju.”

Martyna Beinarytė
Martyna su šypsena veide mėgaujasi mokymo džiaugsmu, o ateities be šokio - neįsivaizduoja.
Smiltys Andrikonis

Smiltys į šokį žiūri kaip į pokalbį tarp šokėjų ir muzikos, kurį užpildo jausmai, improvizacija, ritmai, technika bei įkvėpimas! Smiltys džiazo kultūroje gyveno nuo pat vaikystės. Ilgą laiką užsiėmęs teatru, muzika, dizainu, grafika bei šiuolaikiniu šokiu, baigęs studijas atrado Lindyhop’ą bei kitus džiazo šokius ir atgal daugiau nebežiūrėjo. Nuo pat šokių karjeros pradžios dalyvavęs festivaliuose, konkursuose bei renginiuose, dabar moko įvairiose šalyse, į festivalius keliauja vos ne kiekvieną savaitgalį, taip pat groja saksofonu „The Shoekillers“ grupėje. Smiltys tiek kasdienybėje, tiek šokių aikštelėje visada siekia išlikti originalus. Jo judesiai pasižymi dinamika, ritmika, netradicinėmis judesių kombinacijomis ir visada garantuoja smagų ir originalų šokį. Tikras džiazo šokių ir muzikos entuziastas visuomet stengiasi savo mokiniams perduoti ne tik technines žinias, tačiau įkvėpti ir dalelę šokio istorijos, muzikos suvokimo bei skatina pastebėti mažas, bet ne mažiau reikšmingas šokio dalis.

Smiltys Andrikonis
Tikras džiazo šokių ir muzikos entuziastas visuomet stengiasi savo mokiniams perduoti ne tik technines žinias, tačiau įkvėpti ir dalelę šokio istorijos bei muzikos suvokimo.